2403 260 00132
Item Code: 2403 260 00132
Quantity Available: 0 Can ship Immediately
Manufacturer: Knowles
Price Break
Unit Price
1
0.99000
50
0.92000
100
0.86000
250
0.80000
500
0.76000
SPEAKER 6OHM 1W TOP PORT 74DB
| Material - Magnet | Nd-Fe-B |
|---|---|
| Packaging | Tray |
| Material - Cone | Silicone |
| Series | SC-Cobra-WP |
| Size / Dimension | 0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm) |
| Termination | Spring Type |
| Part Status | Obsolete |
| Height - Seated (Max) | 0.138" (3.50mm) |
| Frequency - Self Resonant | 500Hz |
| Type | General Purpose |
| Technology | Magnetic |
| Efficiency - Testing | 1W/10mm |
| Frequency Range | 300Hz ~ 20kHz |
| Port Location | Top |
| Efficiency - dBA | 74 |
| Shape | Rectangular |
| Impedance | 6 Ohms |
| Efficiency - Type | Sound Pressure Level (SPL) |
| Power - Max | 1.2W |
| Power - Rated | 1W |
| IsCompliant | True |
reviews
Reviews
Files
Related Products



PRODUCT REVIEW
You're reviewing