2403 260 00089
Item Code: 2403 260 00089
Quantity Available: 50 Can ship Immediately
Manufacturer: Knowles
Price Break
Unit Price
1
0.99000
50
0.92000
100
0.86000
250
0.80000
500
0.76000
SPEAKR 8OHM 600MW SIDE PORT 73DB
| Packaging | Tray |
|---|---|
| Material - Cone | Polyester |
| Size / Dimension | 0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm) |
| Frequency - Self Resonant | 750Hz |
| Material - Magnet | Nd-Fe-B |
| Series | Nautilus 180 |
| Type | General Purpose |
| Frequency Range | 300Hz ~ 10kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) |
| Termination | Spring Type |
| Technology | Magnetic |
| Part Status | Obsolete |
| Efficiency - dBA | 73 |
| Port Location | Top |
| Efficiency - Type | Sensitivity |
| Shape | Rectangular |
| Power - Max | 1W |
| Efficiency - Testing | 1W/1M |
| Power - Rated | 600mW |
| Impedance | 8 Ohms |
| IsCompliant | True |
reviews
Reviews
Files
Related Products



PRODUCT REVIEW
You're reviewing