2403 260 00087
Item Code: 2403 260 00087
Quantity Available: 0 Can ship Immediately
Manufacturer: Knowles
Price Break
Unit Price
1
0.99000
50
0.92000
100
0.86000
250
0.80000
500
0.76000
SPEAKER 32OHM 20MW TOP PORT 71DB
| Material - Magnet | Nd-Fe-B |
|---|---|
| Material - Cone | Polyester |
| Termination | Spring Type |
| Height - Seated (Max) | 0.083" (2.10mm) |
| Frequency Range | 160Hz ~ 6.5kHz |
| Efficiency - Testing | 1W/1M |
| Packaging | Tray |
| Port Location | Top |
| Series | Franklin |
| Impedance | 32 Ohms |
| Frequency - Self Resonant | 400Hz |
| Part Status | Obsolete |
| Size / Dimension | 0.591" L x 0.236" W (15.00mm x 6.00mm) |
| Shape | Rectangular |
| Efficiency - dBA | 71 |
| Type | Receiver |
| Technology | Magnetic |
| Efficiency - Type | Sensitivity |
| Power - Max | 50mW |
| Power - Rated | 20mW |
| IsCompliant | True |
reviews
Reviews
Files
Related Products



PRODUCT REVIEW
You're reviewing