2403 260 00086
Item Code: 2403 260 00086
Quantity Available: 0 Can ship Immediately
Manufacturer: Knowles
Price Break
Unit Price
1
0.99000
50
0.92000
100
0.86000
250
0.80000
500
0.76000
SPEAKER 8OHM 500MW TOP PORT
| Material - Magnet | Nd-Fe-B |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.122" (3.10mm) |
| Material - Cone | Polyester |
| Packaging | Tray |
| Size / Dimension | 0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm) |
| Series | FOX |
| Frequency - Self Resonant | 850Hz |
| Type | General Purpose |
| Termination | Spring Type |
| Frequency Range | 400Hz ~ 20kHz |
| Port Location | Top |
| Power - Rated | 500mW |
| Efficiency - Type | Sensitivity |
| Technology | Magnetic |
| Shape | Rectangular |
| Part Status | Obsolete |
| Efficiency - Testing | 1W/1M |
| Impedance | 8 Ohms |
| Power - Max | 700mW |
| IsCompliant | True |
reviews
Reviews
Files
Related Products



PRODUCT REVIEW
You're reviewing