2403 260 00058
Item Code: 2403 260 00058
Quantity Available: 50 Can ship Immediately
Manufacturer: Knowles
Price Break
Unit Price
1
0.99000
50
0.92000
100
0.86000
250
0.80000
500
0.76000
SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 76DB
| Material - Magnet | Nd-Fe-B |
|---|---|
| Termination | Spring Type |
| Height - Seated (Max) | 0.181" (4.60mm) |
| Packaging | Tray |
| Shape | Rectangular |
| Material - Cone | Polyester |
| Power - Rated | 700mW |
| Technology | Magnetic |
| Part Status | Obsolete |
| Type | General Purpose |
| Efficiency - Testing | 1W/1M |
| Efficiency - Type | Sensitivity |
| Power - Max | 700mW |
| Port Location | Top |
| Frequency Range | 300Hz ~ 15kHz |
| Series | Sambo |
| Impedance | 8 Ohms |
| Frequency - Self Resonant | 500Hz |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.512" W (18.00mm x 13.00mm) |
| IsCompliant | True |
reviews
Reviews
Files
Related Products



PRODUCT REVIEW
You're reviewing