PC-7050-24/750
Item Code: PC-7050-24/750
Quantity Available: 0 Can ship Immediately
Manufacturer: Patco Electronics
BATT CHARGER LEAD ACID
| Mounting Type | Chassis Mount |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Voltage - Input | 95 ~ 264VAC |
| Voltage - Nominal | 20V ~ 28V |
| Type | Lead Acid |
| Battery Cell Size | 24V |
| Charge Current - Max | 750mA |
| Size / Dimension | 5.00" L x 3.50" W x 2.50" H (127.00mm x 88.90mm x 63.50mm) |
| Number of Cells | 8 |
reviews
Reviews
Files
Related Products



PRODUCT REVIEW
You're reviewing